facebook pixel

Daugelis tėvų supranta, kad susilaukus vaikų intymių santykių ženkliai sumažės. Tačiau kai vaikai paauga, kai esame mažiau pavargę ir turime daugiau galimybių pabūti tik dviese, tikimės, kad seksualinis gyvenimas grįš į tai, koks buvo prieš susilaukiant vaikų, tiesa?

Na, matyt, ne. „The Journal of Sex Research“ atlikta apklausa rodo, kad mažiausiai mylisi tėvai, kurių vaikai yra paaugliai. 45% tėvų mylisi rečiau nei kartą per savaitę, o 25% prisipažino, kad visiškai neturėjo lytinių santykių praėjusį mėnesį. Beveik visos apklausoje dalyvavusios moterys įvardijo, kad „mato seksualinį potraukį ir meilę savo partneriui kaip visiškai nesusijusius dalykus“.

Pagrindinės įvardintos priežastys dėl išretėjusių seksualinių santykių buvo nuovargis ir privatumo stoka.

Nuovargis buvo įvardintas visose amžiaus grupėse – ne tik tarp tų šeimų, kurios turi naujagimių. Įtampa, darbas, greitas tempas, vaikai – intymūs santykiai dažnai iškeičiami į miegą arba naršymą telefone, norint nebegalvoti ir atsiriboti nuo minčių srauto.

Kitiems, vyresnių vaikų tėvams privatumo problemos buvo daug svarbesnės nei noro stoka. Pusė tėvų įvardino, kad daugiau privatumo arba daugiau laiko be vaikų ženkliai pagerintų jų seksualinį gyvenimą.

Harmoningas seksualinis gyvenimas dažnai yra bendravimo ir pasitikėjimo poroje pasekmė. Didžiausia paskata ir atsipalaidavimas intymiuose santykiuose atkeliauja iš … draugystės, kuri paprastai yra kuriama ir prižiūrima ne miegamajame. Kuo labiau žaismingesni ir mylintys esame už miegamojo ribų, tuo lengviau ir darniau miegamajame.

Atsiradus vaikams, intymius santykius reikia tarsi susidėlioti iš naujo. Praverstų pagalvoti apie tai, kaip tai susiorganizuoti ir vertinti.

1. Laikas

Intymus santykiai yra tvirtų poros santykių dalis. Žinau, ką tikriausiai galvojat: darbų sąrašas toks ilgas, kad ten jau nebėra vietos. Tačiau planuodami savo savaitės laiką turėtume išsiugdyti įprotį pradėti planus nuo laiko sau, o tada laiko su partneriu ir vaikais. Be abejo, kad darbas ir pareigos yra svarbu, bet visi sutiksime, kad šeima ir santykiai yra svarbiau. Tai – mūsų laimės pagrindas. Tad pradėkime reguliariai planuoti laiką, kai galim būti vieni su partneriu.

2. Fiziologinė ir psichohigiena

Nepatenkinus mūsų bazinių poreikių, neįmanoma norėti kažko daugiau. Naktys, pilnos miego, dienos, praleistos aktyviai judant ir skaniai valgant yra visa ko pagrindas. Turime pradėti nuo elementaraus pasirūpinimo savo sveikata, savijauta, gerbūviu. Taip pat rasti dienoje laiko ir erdvės sau, kur galime pamaitinti savo asmeninio pažinimo ir saviraiškos poreikius.

3. Kas skatina mamų norą

Moteris stimuliuoja tai, ką jos girdi ar įsivaizduoja. Ir ne, tai dažniausiai ne erotinės paskirties tekstai…Tai mūsų brangių vyrų žodžiai apie mus ir mums. Tai ryšys, santykis, tie momentai, kai mes jaučiamės mylimos, vienintelės, pačios pačiausios. Tai komplimentai ir meilės žodžiai mums, kai mes esame pastebimos, kai mumis žavisi, kai mūsų ilgisi. Ir tai taip pat vyro veiksmai buityje kai vyras ima siurblį ir tvarko namus, nes tai reiškia, kad nereikės mums. Kai vyras grįžta su vakariene visiems, nes tai reiškia atsipalaidavimą ir lengvumą namuose vakare. Kai vyras pora minučių prieš miegą pamasažuoja kojų padus, nes žino, kiek ant jų šiandien su vaikais rankose privaikščiotos mylios.

4. Naktis ne namuose

Žinojimas, kad vaikai miega už sienos arba bet kuriuo momentu gali pabusti, arba kažko prireiks, arba bet kada atsidarys kambario durys yra priežastis numeris vienas, kodėl tėvai neatsipalaiduoja namuose ir net nenori pradėti intymių santykių. Privatumo stoka yra įvardinama iš karto po nuovargio. Paieškokime būdų, kaip vaikai gali pernakvoti pas senelius, pas dėdes ir tetas, gal į namus gali ateiti auklė, o mes tėvai galim naktį praleisti ne namuose. O gal esame kartu namuose, kai vaikai darželiuose ar mokyklose?

5. Bendravimas

Be galo svarbu poroje kalbėtis apie viską. Apie nedrąsą pradėti intymius santykius po ilgos pertraukos, apie nuovargį, apie nejaukumą, apie tai, kad mus jaudina, apie tai, kad bijom prarasti partnerį atsisakydamos…Gimus vaikams, mamos gauna daug laimės hormonų su vaikais, juos liesdamos, maitindamos, leisdamos laiką kartu. Mes didžiąją dalį laiko gyvename tarsi “mamos” programoje. Vyrai turi išmokti tai atpažinti ir tarsi nutiesti tiltą, ateiti mūsų pasitikti. Tas tiltas – tai pokalbis, prisilietimas, apkabinimas, ilgas mylintis žvilgsnis, kol moters širdis atpažįsta, kad yra kviečiama palikti vaikų pasaulį ir paviešėti poros pasaulyje.